Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

چگونه پرده های اتاق هایمان را تزئین و طراحی کنیم ؟

11 مارس 2019
18 views
بدون نظر

چگونه پرده های اتاق هایمان را تزئین و طراحی کنیم ؟

پرده ها جز بسیار مهم ، حیاتی و فوق العاده تاثیر گذاری در طراحی دکوراسیون منزل هستند. امروزه پرده ها فقط وظیفه ی جلوگیری از ورود نور آفتاب به درون خانه و یا ورود نور به درون اتاق را ندارند بلکه نقشی فرا تر از این مسئله را در دکوراسیون منزل ایفا می کنند. راه های بسیار مختلف و متنوعی در طراحی هر چه جذاب تر پرده های اتاق وجود دارند که می توانند یه خودی خود سطح دکوراسیون منزل را بسیار تغییر دهند. شما به عنوان صاحب خانه می توانید با استفاده از چند وسیله ی ساده طرح های بسیار زیبا و جذابی را بر روی پرده های خانه پیاده کنید تا آن ها را منحصر به فرد و زیبا تر نشان دهید. البته این مسئله به هنر و دقت و تانایی های شما نیز بستگی دارد.

چگونه پرده های اتاق هایمان را تزئین و طراحی کنیم ؟

 

راه کار اول:

با استفاده از رنگ و نوار های تزئینی خطوط افقی بکشید.

این راه کار زمانی پیشنهاد می شود که پرده های شما سفید و ساده باشند. برای این کار ابتدا پرده را به قسمت های ۳۳ سانتی متری تقسیم کنید.. پس از تقسیم آن به قسمت های سی و سه سانتی متری ، حال  آن را به سه قسمت کاملا مساوی یازده سانتی متری تقسیم کنید. دقت دشاته باشید که مساوی بودن این قسمت ها یک نکته ی مهم و کلیدی است. از سه قسمت تقسیم شده ، قسمت فوقانی را با استفاده از رنگ و به صورت افقی رنگ آمیزی کنید. برای این کار می توانید از رنگ دلخواه خود استفاده کنید. حال قسمت وسط یازده سانتی را می توانید با استفاده از نوار های روبان تزئینی بیارایید. روبان ها به علت تنوع طرحی که دارند می توانند نقش مهمی در زیبایی پرده های شما داشته باشند. قسمت تحتانی یازده سانتی متری را کاملا دست نخورده و سفید نگه دارید. حال وقت آن رسیده که مرز بین قسمت های یازده سانتی متری را با قلم مو رنگ مشخص کنید.  دستور العمل گفته شده را تا پایین پرده تکرار کنید. وقتی این کار را انجام دادید به مدت سه ساعت صبر کنید تا رنگ ها و چسب ها کاملا خشک شوند.

چگونه پرده های اتاق هایمان را تزئین و طراحی کنیم ؟

راه کار دوم:

از شعر و متن ادبی  استفاده کنید

اگر فردی خوش ذوق و خوش خط هستید می توانید یک راه کار جدید و جذاب را روی پرده های خانه ی تان پیاده کنید. شما می توانید با استفاده از یک ماژیک خوش رنگ ، یک متن ادبی زیبا یک یک شعر که به نظرتان جذاب و دلنشین است را بر روی پرده ها بنویسید. برای این کار باید پرده را بر روی زمین کاملا پهن کرده و آن را کاملا بکشید تا صاف و بدون چروک به نظر برسد. با انجام این کار نوشتن بر روی پرده ساده تر شده و طرح زیبا تری را می توانید بر روی آن رسم کنید و یا بنویسید.

چگونه پرده های اتاق هایمان را تزئین و طراحی کنیم ؟

راهکار سوم: به کودکان خود اجازه دهید پرده های اتاق شان را خودشان طراحی کنند.

یک پرده ی سفید و چپند ماژیک دائم (پاک نشدنی) رنگی به فرزندان خود بدهید تا با استفاده از خلاقیت و هنر خود پرده های اتاق خود را نقاشی یا طراحی کنند. این کار برای آن ها جذاب و جالب است. طرح دلخواه کودک سبب می شود که آن ها از پرده ی اتاق خود احساس خستگی و زدگی نکنند و نیاز به تغییر مکرر آن ها نباشد. بنابران این کار از نظر مالی و اقتصادی نیز برای خانواده بسیار به صرفه و مناسب است. همچنین شما خودتان نیز می توانید در این کار به آن ها کمک کنید تا طرح های مناسب تر و زیبا تری بر روی پرده ها پیاده شود و از خراب شدن پرده ی سفید توسط کودک جلوگیری شود.

 


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=227

برچسب ها

مطالب مشابه