Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

چگونه دکوراسیون یک اتاق کوچک را درست کنیم

15 مارس 2019
26 views
بدون نظر

چگونه دکوراسیون یک اتاق کوچک را درست کنیم؟

دکوراسیون یک اتاق کوچک همیشه چالش بر انگیز و دشوار بوده است. اتاق های کوچک به سرعت پر می شوند و به آسانی به هم می ریزند. همین مسئله کار طراحان را برای طراحی یک دکوراسیون مناسب دشوار کرده است. اما طراحان دکوراسیون با انجام یک سری از کار های خاص سعی می کنند یک اتاق کوچک را کمی بزرگ تر نشان دهند. حال سعی داریم در این مقاله شما را با چند راه کار در طراحی دکوراسیون اتاق های کوچک آشنا کنیم تا بتوانید طراحی بهتر و جذاب تری برای اتاق تان داشته باشید. برای انجام این کار گاهی لازم است بعضی وسایل را مخفی کنید و گاهی هم باید برخی وسایل را بزرگ تر نشان دهید تا بتوانید به خواسته ی خود دست پیدا کنید.

چگونه دکوراسیون یک اتاق کوچک را درست کنیم

در اینجا به ارائه ی چند راهکار برای بزرگ نشان دادن یک اتاق کوچک خواهیم پردخت:

راه کار اول:

دیوار های اتاق تان را با رنگ های روشن رنگ آمیزی کنید تا کمی روشن تر تر به نظر برسند.  رنگ های خنثی مانند سفید، کرم ، یا خاکستری روشن را انتخاب کنید را برای رنگ دیوار هایخود انتخاب کنید. از یک غلتک فوم برای رنگ آمیزی اتاق استفاده کنید تا کار خود را سریع تر پیش ببرید و رنگ زیادی را مورد استفاده قرار دهید. وقتی اتاق شما روشن تر به نظر برسد گویا کمی باز تر و بزرگ تر شده است.

چگونه دکوراسیون یک اتاق کوچک را درست کنیم

اگر مطمئن نیستید از کدام رنک برای نقاشی دیوار های تان استفاده کنید، چند نمونه رنگ خریداری کنید و در فاصله های  شصت سانتی متری آ ها را بر روی دیوار استفاده کنید. سپس منتظر بمانید تا رنگ های مختلفی که بر روی دیوار زده اید خشک شوند. پس از خشک شدن رنگ ها یک روز با آن ها زندگی کنید و ببینید کدام رنگ برای شما بهتر است و بیشتر به دل شما می نشیند.

چگونه دکوراسیون یک اتاق کوچک را درست کنیم

اگر خانه ای که در آن زندگی می کنید اجاره ای است دیوار های آن را رنگ نکنید.

اگر پس از رنگ آمیزی احساس می کنید اتاق تان خالی است ، از دکوراسیون برای گرم کردن و پر کردن فضای آن استفاده کنید.

 

راه کار دوم: در سراسر اتاق از آینه های مختلف استفاده کنید تا به اتاق عمق بدهید:

آینه منعکس کننده فضا است، و باعث می شود اتاق شما بزرگتر به نظر برسد. یک آینه بزرگ را انتخاب کنید و یا آینه های کوچکتر را روی دیوار طوری تنظیم کنید که یک فضای جالب تر ایجاد شود. آینه های خود را به گونه ای قرار دهید که بتوانند نور طبیعی را در صورت لزوم برای روشن کردن اتاق منعکس کنند.

اگر نمی توانید دیوار رو سوراخ کنید تا یک آینه بر روی آن نصب کنید ، می توانید از یک آینه ی تمام قد استفاده کنید و آن را به دیوار تکیه دهید.

اگر شما نمی خواهید تعداد زیادی آینه در اتاق خود داشته باشید اما هنوز میخواهید عمق بیشتری را اضافه کنید، از آیتم های با سطوح بازتابنده، براق و درخشان استفاده کنید.

راه کار سوم: وسایل بزرگتر را در امتداد دیوارها نگه دارید تا فضای وسط اتاق را آزاد و خالی نگه دارید:

وسایل بزرگ خود را در فضای اطراف قرار دهید تا بتوانید وسط اتاق را خالی نگه دارید. با این کار ما برای رفتن به این طرف و آن طرف کم تر به زحمت می افتیم و مشکل خاصی پیش نمی آید. نیمکت ها، تخت ها، چوب لباسی ها یا هر وسیله ی بزرگ دیگر را به جای وسط اتاق در اطراف آن قرار دهید تا فضای باز و مشخصی برای تردد در اتاق وجود داشته باشد.

چگونه دکوراسیون یک اتاق کوچک را درست کنیم

راه کار چهارم: پرده های اتاق را بلند تر از حد انتخاب کنید

برای انجام این کار ابتدا تا جایی که می توانید، میله پرده را به به سقف نزدیک کنید و سپس آن را نصب کنید. پرده ها را از بالا نصب کرده و اندازه ی طول آن ها را به گونه ای انتخاب کنید که از میله ی پرده تا سطح زمین برسد و قاب پنجره را در پشت آن قرار دهید.  پرده های طولانی و درهم این را نشان می دهند که پنجره های شما بسیار بزرگتر از آنها هستند. از پرده های تیره اجتناب کنید زیرا از ورود نور به محدوده اتاق کاملا جلوگیری می کنند.  در عوض شما می توانید از یک پرده ی زیبا با رنگ روشن استفاده کنید تا علاوه بر دیوار ها، پرده های اتاق نیز رنگ روشن داشته باشند و این کار باعث می شود که فضای اتاق بزرگ تر نشان داده شوند.

 

راه کار پنجم: هر وسیله ی کوچکی که باعث بی نظمی در اتاق می شود را حذف کنید.

همیشه واسیل ریز و کوچکی وجود دارد که شاید آخرین باری که از آن ها استفاده کرده اید بیش از شیش ماه پیش بوده است. این وسایل تقریبا کاربرد خود را از دست داده اند و دیگر به درد شما نمی خورند.

برای بررسی وسایل از یک جعبه استفاده کنید تا وسایلی کاربرد دار و وسایل بی کاربرد را از هم جدا کنید و وسایل بی کاربرد جمع شده را از اتاق خارج کنید و در محلی مثل انباری نگه دارید.

 

 

 

 

 

 

 


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=275

برچسب ها

مطالب مشابه