Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

چگونه دکوراسیون یک اتاق مطالعه را درست کنیم؟

14 مارس 2019
156 views
بدون نظر

چگونه دکوراسیون یک اتاق مطالعه را درست کنیم؟

اتاق مطالعه به اتاقی گفته می شود که بیشترین کارایی آن ، مطالعه و انجام اموری است که به مطالعه مرتبط باشند. بنابراین این اتاق باید فضایی آرامش بخش داشته باشد تا در آن بتوان به آسانی تمرکز کرد. طراحی و دکوراسیون یک اتاق مطالعه کار چندان دشواری نیست. شما  می توانید برای این کار یک اتاق اختصاص دهید و هزینه ی زیادی را صرف کنید و هم می توانید تنها با اختصاص دادن گوشه ای از یک اتاق برای مطالعه ، با بودجه و هزینه ی کم یک فضای مطالعه ی زیبا و جذاب با سلیقه ی خود بسازید.

چگونه دکوراسیون یک اتاق مطالعه را درست کنیم؟

۱ یک فصا را برای اتاق و مطالعه در نظر بگیرید:

اگر شما یک اتاق کامل در اختیار ندارید، می توانید برای مطالعه از  فضایی مانند گوشه ای از یک اتاق، یک آلاچیق کوچک و یا یک گنجه استفاده کنید. اگر فضای برای مطالعه یک اتاق اختصاصی داشته باشید و از اتاقی که کارایی دیگری دارد مانند اتاق خواب، اتاق نشیمن یا آشپزخانه برای مطالعه استفاده نکنید، مطالعه ی شما به طور قطع کارآیی بیشتری خواهد داشت.

این کار به شما در کمک می کند که کمتر حواستان پرت شود و راحت تر به کار خود ادامه دید

شما می توانید از پرده ها یا وسایلی که  برای جدا کردن یک فضای مطالعه از بقیه ی اتاق می شود  استفاده کنید

چگونه دکوراسیون یک اتاق مطالعه را درست کنیم؟

 

۲-در صورت امکان فضای مطالعه را در محلی که به یک پنجره نزدیک باشد قرار دهید.

اگر اتاق مطالعه شما دارای یک پنجره باشد، حتما میز و صندلی مطالعه ی خود را در نزدیکی آن قرار دهید. نور طبیعی شما را بیدار و متمرکز نگه می دارد، و مهم تر از آن ، نور کافی برای خواندن و نوشتن را فراهم می کند . شما همچنین می توانید در طول بازه های مطالعه به منظره ی بیرون نگاه کنید و از فضای آن  لذت ببرید و کمی خستگی در کنید .

چگونه دکوراسیون یک اتاق مطالعه را درست کنیم؟

 

۳-از یک صندلی راحتی یا مبل در کنار صندل مطالعه ی تان استفاده کنید.

 

بعضی اوقات تغییر کوچکی در فضا  می تواند به شما کمک کند تا بهتر و کارآمد تر مطالعه کنید. اگر می توانید یک صندلی راحت یا نیمکت و یا مبل را به اتاق مطالعه خود در قسمت  رو به روی فضای کار خود اضافه کنید. با این کار ،  وقتی احساس بی قراری و خستگی می کنید یا مایل به نشستن در جای دیگری هستید، می توانید از روی صندلی مطالعه  بلند شوید و بر روی مبل بنشینید.

از چند بالش یا یک پتو بر روی مبل خود استفاده کنید تا برای استراحت از آن ها استفاده کنید و استراحت دل پذیر تری را تجربه کنید.

 

۴-اگر تمرکز شما به آسانی به می خورد از وسایل کوچک و ساده استفاده کنید.

 

اگر برای تمرکز بر روی کار و مطالعه کمی دچار مشکل می شوید، اتاق مطالعه خود را تا جایی که می توانید کوچک و ساده طراحی کنید.  یک میز بدون طرح و نقش ساده و یک صندلی راحت را انتخاب کنید تا تمرکز تان کم تر به هم بخورد و کم تر به مسائل دیگر توجه کنید.

از وسایل کوچک استفاده کنید و کم تر از وسایل بزرگ و حواس پرت کن استفاده کنید تا دچار حواس پرتی در حین مطالعه و کار نشوید.

به طور کلی اتاق یا فضای مطالعه باید به گونه ای باشد که بواند فرد را در داشتن آرامش برای انجام کارش کمک کند. تا جایی که ممکن است از یک اتاق جداگانه برای استراحت استفاده کنید تا بتوانید مطالعه ی پر بازده تری داشته باشید. نور کافی ، واسیل مناسب ، استراحت کافی همه از عوامل موثر در افزایش بازده مطالعه هستند که باید به آن ها در ظراحی فضا توجه کرد و از آن ها استفاده کرد.

همچنین عواملی مثل رنگ دیار ها ، دمای اتاق ، سیستم سرمایشی و گرمایشی نیز باید مورد توجه طراحان و افرادی که از اتاق مطالعه استفاده می کنند مورد توجه قرار بگیرد.


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=261

برچسب ها

مطالب مشابه