Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

چگونه دکوراسیون خانه تان را بهبود ببخشید

6 مارس 2019
16 views
بدون نظر

یک خانه ی جدید را می توان شبیه به یک پارچه ی سفید در نظر گرفت. و این پارچه ی سفید به شما این فرصت را می دهد که اتاق ها و فضا های داخل آن را به صورت دلخواه خود تغیبر دهید. اگر از خانه ی خود خسته شده اید و یا این که قصد دارید به یک خانه ی جدید نقل مکان کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که دکوراسیون در جذابیت یک خانه نقش اساسی و فوق العاده ای دارد. سعی کنید فضاهای بزرگ خانه را با جزئیات ریز ترکیب کنید تا به بهترین نتایج ممکن در طراحی دکوراسیون دست پیدا کنید.

دیوار های خانه ی خود را رنگ آمیزی کنید.

چگونه دکوراسیون خانه تان را بهبود ببخشید

اگر در یک خانه ای اجاره ای زندگی می کنید ممکن است اجازه ی رنگ آمیزی دیوار های خانه را نداشته باشید اما اگر اجازه ی این کار را پیدا کردید، رنگ آمیزی دیوار ها می تواند یکی از سریع ترین راه ها برای تازه کردن فضای درون خانه است. رنگ هایی را انتخاب کنید که با شخصیت شما همخوانی داشته باشد و برای فضای خانه ی تان مناسب باشد. اگر شما آدم مفرح و خوش مشربی هستید از زرد یا سبز روشن استفاده کنید. اما اگر شما انسانی جدی هستید سعی کنید از رنگ های آبی تیره و خاکستری استفاده کنید. رنگ دیوار ها همیشگی نیست پس سعی کنید از رنگ ها وطرح های مختلف بر روی دیوار های خانه ی تان استفاده کنید و از ان ها لذت ببرید. استفاده از رنگ های مختلف برای اتاق ها می تواند راهکار بسیار مناسبی برای افزایش شادابی در خانه باشد. هم چنین شما می توانید از کاغذ دیواری های جدیدی که در بازار با طرح های متنوع و جذاب عرضه می شوند استفاده کنید. اگر احتمال می دهید کاغذ دیواری برای تان خسته کننده است، می توانید از کاغذ دیواری های موقت که به راحتی قابل تعویض هستند استفاده کنید.

چگونه دکوراسیون خانه تان را بهبود ببخشید

از لوازم خانه جدید استفاده کنید.

لوازم و اثاث یک خانه یکی از مهم ترین نقش ها را در طراحی دکوراسیون خانه و جذابیت آن ایفا می کند. اگر اثاثیه ی منزل تان را چندین سال استفاده کرده اید، آن ها را عوض کرده و اثاث جدیدی را خریداری و وارد منزل تان کنید. در انتخاب وسایل منزل تان از رنگ هایی که شخصا دوست دارید استفاده کنید. ترسی از خرید لوازم خانه ی خاص و جدید نداشته باشید. اثاثیه ی خانه شخصیت شما را نشان می دهند.

از خریدن اثاثیه ی منزل دست دوم که در مغازه های سمساری وجود دارند ترسی نداشته باشید زیرا بسیاری از آن ها تنها با کمی رنگ آمیزی و تعمیر از روز اول خودشان هم بهتر می شوند.

لوازم خانه ی تان را با هم مطابفت دهید. این کار سبب می شود که دکوراسیون شما خاص به نظر برسد و بتوانید در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید.

 

هر شخصی ممکن است وسایلی داشته باشد که نیاز به نگه داری داشته باشند. به جای این که وسایل خود را زیر تخت خواب یا پشت کابیت های منزل تان پنهان و یا نگه داری کنید، محل هایی برای نگه داری وسایل ساخته شد. از نمونه های آن ها می توان به جا کفشی، کمد کشویی و قفسه ها اشاره کرد. با استفاده از این وسایل، با یک تیر دو نشان می زنید. اول این که شما با استفاده از آن ها می توانید از وسایل خود به خوبی مراقبت کرده و از صدمات ناشی از نگه داری نا مناسب آن ها جلوگیری کنید. همچنین شما با استفاده از کمد ها و قفسه ها و یا کشو های زیبا می توانید وضعیت دکوراسیون خانه ی خود را بهبود بخشیده و در جهت جذاب شدن خانه ی تان گام بردارید. می توانید قفسه های مخصوص کتاب را در آشپز خانه قرار دهید و ظرف های خود را در آن ها نگه داری کنید.

زمانی که میخواید وسایل جدید برای خانه ی خود بخرید، ابتدا آن را به خوبی بر انداز کنید و از میزان حجمی که برای نگه داری وسایل دارند اطلاع کسب کنید سپس در صورت رضایت از وضعیت آن اقدام به خریداری کنید.

اثاثیه ی قدیمی را تعمیر و نو نوار کنید.

اگر پول کافی برای خرید وسایل، اثاثیه و تجهیزات منزل ندارید، با استفاده از روش های مختلف وسایل خانه ی تان را شیک و نو نوار کنید. کابینت ها و قفسه های موجود در آشپزخانه یا حمام خود را بعد از چند وقت کارکرد، رنگ آمیزی کنید تا فضای منزل را از حالت خسته کننده و یکنواخت خارج کنید. البته برای خارج شدن از حالت یکنواختی راه های دیگری نیز وجود دارد. یکی از این راه ها این است که نحوه ی چیدمان وسایل را در خانه تغییر بدهید و تاثیر آن را بر وضعیت خانه ی تان ببینید.

۲

 


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=172

برچسب ها

مطالب مشابه