Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

چه کتابخانه ای مناسب است؟ | ویژگی های مهم یک کتابخانه خوب برای منزل

16 مارس 2019
73 views
بدون نظر

این روزها با گسترش مدل های طراحی و دکوراسیون و همینطور طراحی انواع کتابخانه ، این شرایط وجود دارد تا شما بتوانید بدون ایجاد مشکل از انها استفاده کنید. کتابخانه در منزل می تواند به لحاظ ظاهری شکلی زیبا و مرتب به منزل شما بدهد و به عنوان یک دکوراسیون شیک و باکلاس مورد استفاده قرار بگیرد. شما میتوانید با استفاده از ایده های خلاقانه در چینش کتاب ها، دکوراسیون شیک تری را در منزل خود پیاده سازی کنید. در اینجا سعی داریم در مقاله ” چه کتابخانه ای مناسب است؟ ” شما را با آنچه که برای خرید کتابخانه ارزان و شیک نیاز دارید اشنا کنم.

خرید کتابخانه شیک و ارزان

 

خرید کتابخانه مدرن

ممکن است هنوز برای خرید کتابخانه مردد باشید، چراکه تعداد زیادی کتاب ندارید. اما همچنان خرید کتابخانه شیک به شما توصیه می شود. شما نگران چگونه پر کردن کتابخانه نباشید، ما این شیوه را به شما می اموزیم. فضای کتابخانه می تواند به غیر از کتاب ، فضایی مناسب برای نگهداری انواع دکوراسیون منزل ، تقدیرنامه ، قاب عکس و شمع دانی های زیبا باشد.

در کنار کتابخانه می توانید یک میز مطالعه به همراه صندلی راحت بگذارید و نور مناسبی برای آن در نظر بگیرید تا فضای کلاسیک و مدرنیته و فرهنگی ای را در منزل تان فراهم کنید. استفاده از آباژور هم میتواند فضا را زیباتر نشان دهد و اینگونه کتابخانه شما جلوه ی بیشتری خواهد داشت.

 

 

اندازه کتابخانه مناسب برای خرید

انتخاب اندازه ی کتابخانه باتوجه به میزان و حجم کتاب هاییست که در منزل یا محیط کار دارید. اگر تعداد کتاب هایتان زیاد است سراغ کتابخانه بزرگ بروید و یا اینکه به جای یک کتابخانه با تعداد خیلی زیادی از قفسه ، از چند کتابخانه با سایز کوچکتر استفاده کنید. همچنین اگر تعداد کتاب هایتان کم است به سراغ کتابخانه های کوچکتر که در گوشه و کنار منزل جای می

گیرد بروید و اقدام به خرید کتابخانه برای منزل و دکوراسیون محیط خود نمایید.

کتابخانه را در کجای دکوارسیون خود نگهداری کنیم؟

یک ایده خلاقانه اینست که شما از کتابخانه به عنوان پارتیشن برای تقسیم فضا استفاده کنید. بنابراین با قراردادن کتابخانه در مرز بین نشیمن و پذیرایی ،فضای مناسبی را برای کتابخانه در نظر بگیرید. اگر تعداد کتابخانه هایتان زیاد است ، میتوانید انها را به صورت خطی در کنار هم قرار داده و سپس قسمتی را برای تردد خود و دیگران در دکوراسیون ایجاد شده ، در نظر بگیرید.

استفاده از کتابخانه هایی که ارتفاع آنها تا به سقف ادامه دارد میتواند بیشترین فضا را برای شما که تعداد زیادی کتاب دارید و میخواهید بیشترین استفاده را از فضای دکور داشته باشید مناسب باشد. همچنین در فضاهایی که عموما در دکوریشن منزل پرت میشوند و بی استفاده می مانند مانند بالای درب وپنجره ، بالای کمد و کابینت و … میتوانید کتابخانه طراحی کنید.

 

بهترین کتابخانه دکوری

رنگ مناسب برای کتابخانه دکور منزل

برای انتخاب رنگ مناسب در هنگام خرید کتابخانه شیک و ارزان ، بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که با محیط منزل یا محل کارتان هماهنگی و هارمونی داشته باشد. هارمونی در دکوراسیون منزل بسیار مهم است و باعث زیباتر شدن دکور میشود.اگر نوع دکورراسیون به کاربرده شده در منزل شما از نوع دکوراسیون کلاسیک است احتمالا از رنگ های کرم ، طلایی ، قهوه ای و… بیشتر استفاده کرده اید و اگر نوع چینش دکوراسیون شما از نوع دکوراسیون مدرنیته است ، رنگ های مشکی ، طوسی و سفید را بیشتر در دکور شما خواهیم دید. پس بهتر است از رنگ های شاد مانند نارنجی ، ابی صورتی و …برای تهیه کتابخانه تان استفاده نمایید که برای خرید کتابخانه کودک و نوجوان مناسب است.

استاندارد کتابخانه مناسب

از استاندارد های کتابخانه ابعاد ۱۸۰ سانتی متر برای ارتفاع است عمق آن عموما ۲۵ سانتی متر خواهد بود. این ابعاد برای خرید کتابخانه زیبا و ارزان مناسب است.

 

 


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=284

برچسب ها

مطالب مشابه