Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

نکات مهمی در طراحی دکوراسیون حمام

14 مارس 2019
61 views
بدون نظر

نکات مهمی در طراحی دکوراسیون حمام

در این مطلب از سایت جنرال می خواهیم نکات مهمی در طراحی دکوراسیون حمام برای شما ارائه کنیم. حمام یکی از اصلی ترین ترین عنصر های طراحی منزل به شمار می رود. ثبلا از حمام استفاده های دیگری هم میشد که از جمله کاربرد های حمام به جز استحمام کردن از آن به عنوان انباری هم استفاده می کردند. ولی در دنیای امروزی از حمام به عنوان مکانی برای  آرایش و پیرایش جسم و روح است.

نکات مهمی در طراحی دکوراسیون حمام

حتی بعضی ها هستند که از آن برای استراحت فردی استفاده می کنند. برخی از حمام هایی که امروزه وجود دارند بیشتر کاربرد تجملی و رفاهی دارند، استخرهای با متراژ کم، سونا و جکوزی که برای سلامت اعضای خانواده در این محیط ها قرار داده می شود. برخی دیگر از حمام هایی که امروزه در آپارتمان های کوچک طراحی و ساخته می شوند می توان گفت فضای داخلی آن بسیار کوچک است. ماهمیتی ندارد که اندازه حمام شما بزرگ یا کوچک باشد مهم این است که شما در همین مقدار فضا بتوانید آرامش داشته باشید.

عنصر های مهمی که در ساخت یک حمام زیبا به کار گرفته می شوند عبارت اند از:

دارای کفپوش مناسب

پوشش دیواری

بهره گیری از هواکشی با قدرت مناسب برای تخلیه بخار

کابینت های برای قرار دادن حوله و سایر لوازم جانبی

انواع بافت ها و رنگ ها حمام

در حمام می بایست وسایل مناسبی را قرار دهید. تمیز و شاداب بودن جسم ارتباط تنگاتنگ با سالم ماندن روح و روان آدمی دارد. مثلا نارنجی درخشان در محیط داخلی حمام در آخر یک روز کاری احساسی از سبکی و آسایش را به به وجود می آورد و این فرصت را برای شما مهیا می سازد تا بتوانید درتنهایی با خیالت راحت فکر کنید. برای دست پیدا کردن به یک نورپردازی مناسب در حمام می بایست هم نور عملی و کاربردی در نظر داشته باشید و هم نوری که به محیط حال و هوا و روحیه می دهد را عملی کند.
وان های شست و شو می بایست به اندازه های مناسب باشد. لوازم و تجهیزات هم سطح از لحاظ صرفه جویی در فضا و تمیز کردن بسیار مناسب خواهند بود. در نظر داشته باشید که وان های دوتایی حمام با عرض ۱ متر و ۲۰ سانتی متر مجاز به حرکت آزادانه بازوها را به شخص موقع شستشو نمی دهند، پس طراحی ۲ وان، و نصب جا حوله ای بین دو سمت آن بهتر است.
شما می توانید در حمام های امروزی ببینید که سرویس بهداشتی و دستشویی اتاق های کاملی هستند که با دارا بودن امکانات و وسیله های بهداشتی احتیاجات ساکنین را برآورده خواهد کرد. در اصل، طراحی نقشه حمام باید به شکلی باشد که بتوان دو اتاق مجزا درون آن اختصاص داده شود، که این امر در منازل مسکونی با بیشتر از ۵ نفر حیاتی است. برای صرفه جویی در هزینه و به علت های فنی، حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه می بایست به شکلی طراحی شوند که بتوانند از یک لوله کشی تاسیساتی استفاده نمایند.

چگونه می توان یک کفپوش مناسب برای حمام انتخاب کرد:

نکاتی که باید در انتخاب کفپوش دکوراسیون حمام در نظر گرفته شوند عبارت اند از کیفیت، اندازه، رنگ، الگو، طرح و بافت . بهترین انتخاب زمانی انجام می شود که بخشی از کف حمام را که خیلی توی چشم است با آن کفپوش مورد علاقه دکور کنید بعد چنان چه نوع، طرح و رنگ را دوس داشتید، آن را برای نصب در کل حمام انتخاب نمایید. فقط با یک امتحان کوچک این امکان برای شما فراهم می شود که از انتخابی که کردید، ناراضی نباشید.

مناسب گزینه ای که می توان برای کفپوش دکوراسیون حمام انتخاب کرد ، سرامیک است. به دلیل اینکه به آسانی تمیز می شود، در مقابل آب مقاوم و از لحاظ طرح و رنگ هم خیلی متنوع هستند. مورد بعدی که باید به آن پیشنهاد ما به شما این است که می بایست در اطراف وان از سرامیک های شیاردار استفاده کنید. چرا که به موقع خیس بودن کف حمام این دسته از سرامیک ها امنیت بیشتری را برای شما به وجود می آورند، یعنی میزان سرخوردگی را پایین می آورد. بهتر است برای دارا بودن حمامی با ایمنی بالا ، در اطراف وان و زیر سینک روشویی از کفپوش های ۲ لایه حاوی لاتکس استفاده نمایید.

این کفپوش ها به وسیله ی لاتکس زیرین به کف حمام نصب خواهد شد و لایه خارجی که دارای بافت ناهموار می باشد میزان سر خوردگی را کم می کند. با رعایت این چند نکته می توانید شاهد این باشید که میزان آسیب زدن در حمام به شکل چشمگیری کم می شود. در حمام هایی که کف آن شیب بالایی دارد بهتر است موزائیک هایی با اندازه کوچک استفاده نمایید تا هم شیب پایین تر به نظر بیاید و هم شکستگی و آسیب دیدگی در میان موزائیک ها به وجود نیاید. می توانید ردیف هایی از این مزاییک ها را طرح دار بزنید تا دکوراسیون حمام شما دارای بافت و رنگ باشد. بهتر است این ردیف ها رنگی با هم فرق داشته باشند. چنان چه کفپوش از سرامیک های سفید و روشن پوشیده شده باشد بهتر است رنگ قرمز، زرد و آبی را برای ردیف ها انتخاب نمایید.

طراحی حمام ها با مقیاس کوچک

حتی در کوچک ترین حمام ها می بایست به نکته ها و نصب وسیله هایی برای کاربردی بودن و ایمن بودن دکوراسیون حمام دقت کرد. برای مثال حتما فضای جلوی دستشویی و فاصله آن تا دیوار مقابل می بایست لحاظ گردد. می توانید با کمک خطوط عمودی به شکل مجازی ارتفاع دکوراسیون حمام را بیشتر نشان دهید. دیوارها را با سرامیک ها یا کاغذهای دیواری به شکل عمودی پوشش دهید. و تمام دیوار تا سقف را در نظر بگیرید.

در صورت استفاده از سرامیک برای دیوارها ، فقط بخش بالا را با سرامیک های رنگین و نقش دار پوشش دهید تا چشم را متوجه بالا کند. به کمک نورپردازی و آینه هم می توانید حمام خود را با وسعت بیشتری نشان دهید. البته آینه های خیلی زیاد هم اثر مذکور را از بین خواهد برد. برای شیشه دور دوش هم از شیشه شفاف و بدون قاب استفاده نمایید. برای استفاده هر چه بهتر از نور طبیعی در تنظیم مکان پنجره ها توجه داشته باشید.


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=267

برچسب ها

مطالب مشابه