Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

نقش لوستر در دکوراسیون داخلی منزل

11 مارس 2019
84 views
بدون نظر

نقش لوستر در دکوراسیون داخلی منزل

در این مطلب از سایت جنرال می خواهیم در مورد نقش لوستر در دکوراسیون داخلی منزل توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. یکی از اصلی ترین چیزهای که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تاثیر گذار است و شکل زیبایی به محیط می دهد نحوه نورپردازی است. یکی از چیزهای که در نورپردازی بسیار تاثیر می گذارد شدت نور و نحوه تابش نور است به این علت است که محل قرارگیری نور و زاویه تابش نور خیلی مهم است.

نقش لوستر در دکوراسیون داخلی منزل

یکی از ارکان کلیدی برای ایجاد یک فضا نور پردازی است که نقش خیلی مهمی در زیبا کردن دکوراسون و چیدمان مکان های گوناگون هم دارد. لوستر های لوکس سقفی ، آباژور های مجسمه دار ، دیوار کوب های رنگی و حتی چراغ های پایه کوتاه رو میزی همه ی اینها جز مواردی هستند که به زیبا کردن فضای داخلی منزل کمک می کند.

زمانی که شما تمامی وسایل ها را سرجای خود قرار می دهید تنها کاری که باید در اینگونه مواقع انجام دهید این است که یک نورپردازی زیبا و خاصی ایجاد کنید. اصلا اهمیتی ندارد که سبک دکوراسیون شما چه شکلی است چرا که می توانید با یک نورپزدازی قسمت مهمی از روح فضای را به خود مختص دهید.

یکی از زیباترین چیزهایی که در دکوراسیون داخل می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد لوستر است که نه فقط زیبایی را به محیط می دهد بلکه نور کافی را هم برای فضای شما فراهم می سازد. یک لوستر مناسب برای فضا شما می توانند به آسانی نقطه برتر محیط شما باشد و تمامی چشم ها را به سمت خود بکشاند.

انواع مختلف لوستر:

  • کریستال دار
  • فلزی
  • شیشه ای و غیره

این لوسترهای برای تمامی سبک ها منسب هستند ولی نکته اصلی که می بایست در این زمینه در نظر داشته باشید این است که باید در مکان مناسب و ارتفاع مناسبی نصب شود.

لوستر در دکوراسیون داخلی منزل چه نقشی دارد؟

یکی از چیزهای مهم در انتخاب لوستر اندازه آن است. برای آن که بتوانید به آسانی یک لوستر با اندازه مناسب را برای اتاق خود انتخاب نمایید در این جا به شما نحوه انتخاب سایز مناسب را برای شما خواهیم گفت، همراه ما باشید.

در درجه ی باید اول طول و عرض محیط را به واحد فوت تبدیل کنید. بعد طول و عرض را با یکدیگر جمع کنید. عدد بدست آمده اندازه مناسب لوستر شما به اینچ خواهد بود. مثلاً یک اتاق ده در چهارده فوت احتیاج به یک لوستر بیست و چهار اینچی دارد.

البته این را باید بدانید که این اندازه برای محیط نهار خوری استفاده نمی شودبه دلیل اینکه باید در بالای میز نهار خوری قرار بگیری می بایست اندازه آن نصب یا دو سوم عرض میز نهار خوری باشد. در صورتی که برای میزنهار خوری خود لوستر با اندازه بزرگتری داشته باشید می بایست آن را نزدیک سقف نصب کنید به این شکل دیگر نمی تواند در زیبایی محیط شما خللی به ایجاد کند.

چنان چه محیط شما فضای لازم را داشته باشد می بایست لوستر را از همه ی دیوار های اطراف و حتی تمامی  آلمان های دکوراسیون حداقل ۱۴۰ سانتی متر فاصله داشته باشد. البته این مقوله در محیط های کوچک نمی تواند اجرا شود ولی برای دیگر فضاها یک اصل کمک کننده باشد.

لوستر های کلاسیک به دلیل اینکه فضای بصری بسیاری را به خود مختص می دهند، در ارتفاعی بالاتر از اندازه ی نرمال نصب لوستر ها نصب نمایید تا هم زیبا به نظر برسد و هم فضای شکیل تری داشته باشید. بهترین کار این است که فاصله ی لوستر با میز نهارخوری حدود هفتاد و پنج تا نود سانتی متر باشد تا هم میز و چیدمان روی میز شما را به زیبایی نشان دهد و هم می تواند مانع از برخورد سر با لوستر شود.

در یک فضای نه چندان بزرگ بهترین کار این است به جای بهره گیری از یک لوستر بزرگ از ۲ لوستر کوچکتر استفاده شود تا فضای شما خاص تر جلوه کند. لوستر ها نه فقط برای فضای پذیرایی و نشیمن زیبا هستند بلکه برای فضای ورودی ، اتاق خواب ، دفترکار و حتی آشپزخانه هم زیبا و مناسب خواهند بود.

همواره یک لوستر هم راستا با سبک فضای شما لوستر مناسب نیست. بعضی وقتها یک لوستر طراحی شده ی پر کار در یک محیط مدرن و یا یک لوستر فلزی در یک محیط پر از اثاثیه آنتیک چشم ها را زیادتر به خود خیره می کند.

نکته دیگر که باید در این زمینه در نظر داشته باشید این است که حتما برای لوستر های خود از پریز دیمر دار استفاده نمایید تا بنا به خواست و موقعیت موجود بتوانید میزان نور لوستر خود را تنظیم نمایید و محیط پر نور و نشاط و یا آرام و رمانتیک ایجاد کنید. در ادامه با لوسترهای گرد بیشتر آشنا خواهید شد.

لوسترهای گرد دکوراسیون داخلی مدرن

موقعی که نوبت انتخاب یک لوستر برای کامل کردن دکوراسیون داخلی منزلتان می رسد انتخاب های زیادی در پیش روی خود مشاهده می کنید. لوستر ها در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند که در این قسمت با ما بیشتر می خواهیم به لوسترهای گرد و مدرن بپردازیم. اضافه کردن یک حس ظرافت هندسی به محیط داخلی منزلتان می تواند یک ایده ی خوبی باشد که با لوستر گرد قادر خواهید بود سبک مدرنی را برای خود ایجاد کنید.

در صورتی که که این دسته از لوسترها به شکل معمول در دکوراسیون داخلی آشپزخانه و در فضای نهار خوری مورد استفاده قرار می گیرند در اصل این دسته از لوسترها برای افرادی مناسب است که به تناسب نور با محیط اهمیت به خصوصی می دهند و این نکته سبب استفاده از این دسته لوسترهای گرد در قسمتی از اتاق پذیرایی که به خصوص در اتاق مطالعه و یا گپ و گفت های دوستانه است استفاده می شود.

سبک دیگری از لوسترها وجود دارند که با نورهای ال ای دی ریز ساخته شده اند. این سبک لوسترهای جدید مانند یک هنرنمایی ریاضی می باشد و به علت شلوغ تر بودن در ترکیب نورهای ریز و درشت جذابیت زیادتری پیدا کرده اند.


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=223

برچسب ها

مطالب مشابه