Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

نحوه انتخاب بهترین کاغذ دیواری

9 مارس 2019
15 views
بدون نظر

نحوه انتخاب بهترین کاغذ دیواری

در این مطلب از سایت جنرال میخواهیم در مورد نحوه انتخاب بهترین کاغذ دیواری توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همان طور که می دانید یکی از چیزهای مهم که در طرح و دکوراسیون داخلی منزل تاثیر بسیار زیادی بر روی شکل ظاهری خانه  دارد کاغذ دیواری است که به وسیله آن می توانید طرح زیبایی به دیوارهای منزل خود بدهید و از زیبای دکوراسیون اتاقتان لذت ببرید.

نحوه انتخاب بهترین کاغذ دیواری

کاغذ همواره جز وسایلی است که می توان جایگزین مناسبی برای رنگ آمیزی دیوارها باشد. کاغذ دیواری ها بسیار متنوع هستند که شما می توانید بر اساس سلیقه ی خود هر یکی از آنها را انتخاب نمایید و در منزل خوداستفاده کنید. انتخاب کردن کاغذ دیواری زیبا می توانید بر روی شکل ظاهر خانه شما بسیار تاثیر گذار باشد و آن طرح داخلی اتاق های شما را به شکل زیبایی نمایش دهد.

رنگ کردن دیوارها کار بسیار خوبی است در صورتی که تمایل داشته باشید فقط از یک رنگ یا دو رنگ برای دیوارهای کناری هم استفاده نمایید. ولی چنان چه می خواهید به دیوار اتاق هایتان یک نقش خاص اضافه کنید تنها وسیله ای که می تواند در اینگونه مواقع به شما کمک کند، استفاده از کاغذ دیواری است.به دلیل اینکه اگر توانایی اجرای یک نقش بر روی دیوار های نداشته باشید به طور حتم ایجاد یک طرح بر روی دیوارها از توان شما خارج است پس در اینگونه مواقع هست بهترین راه این است که از کاغذ دیواری استفاده شود.

می توان کاغذ دیواری را به شکل های گوناگونی روی دیوارها نصب کرد. مثلا می‌توان بر روی دیوارها از یک شکل کاغذ دیواری استفاده کرد یا برای برجسته کردن نقطه کانونی، تنها یک دیوار اتاق را کاغذ دیواری کرد؛ همین طور  می‌توان برای هر دیوار، یک نوع کاغذ دیواری به خصوصی استفاده کرد.

با انواع کاغذ دیواری بیشتر آشنا شوید:

کاغذ دیواری چاپی:

این نوع کاغذ دیواری جز پر استفاده ترین نوع کاغذ برای دکوراسیون منزل به شمار می روند.

کاغذ دیواری از جنس وینیل:

این نوع از کاغذ دیواری جز کاغذهایی است که بسیار رواج دارند. جنس این نوع از کاغذ دیواری ها به شکلی است که می توان از آن برای دکوراسیون آشپزخانه و حمام از آن استفاده کرد. نوعی از کاغذ دیواری وینیلی هم وجود دارد که دوام بیشتری دارید و ضد آب است.

کاغذ دیواری برجسته:

این نوع از کاغذ دیواری ها هم مشتریان مخصوص به خود را دارد.

کاغذ دیواری پارچه ای:

این نوع از کاغذ دیواری، به دکوراسیون داخلی شما گرما و زیبایی ویژه ای می بخشد.

کاغذ دیواری سلولزی:

این نوع کاغذ ضخامت زیادی نسبت به دیگر کاغذهای دیواری ها دارد. و به شکل معمول از این نوع کاغذ
برای دکوراسیون اتاق کار و دفتر های تجاری استفاده می کنند.

کاغذ دیواری پارچه ای با بافت کاغذ:

این نوع از کاغذ دیواری هم از کیفیت خیلی زیادی برخوردار است و شما می توانید برای طرح و نقش دیوارهای منزل خود از آن استفاده کنید.

خصوصیات کاغذ دیواری با کیفیت:

روکش سطح بالایی از نوع وینیل می باشد و وزن وینیل می تواند بین۳۰۰ الی ۴۵۰ گرم در هر متر مربع باشد. می می توانید حتی با مواد شوینده خانگی استفاده کنید و آن را شستشو دهید.
مقاومت زیادی در برابر کشش و گسیختگی می تواند داشته باشد.
به طور کامل می توان گفت که ضد آلرژی و هایژنیک می باشد و هیچگونه بو و گرد و غبار را به خود نمی گیرد.

کاغذ دیواری‌ها قیمت مشخصی ندارند. قیمتی که شما رد بعضی از آلبوم ها مشاهده می کنید آنها تنها هزینه یک از کاغذ دیواری ها می باشد؛ در صورتی که رول‌های کاغذ دیواری‌ ها برای فروش ۲ برابر یا ۳ برابر یک رول تکی ساخته می‌شوند. این کار باعث می شود تا افراد در محاسبه ی هزینه ها گمراه شوند.

فروش کاغذ دیواری:

فروختن کاغذ دیواری ها در رول‌های ۲ یا سه برابر می‌تواند متراژ زیادتری نسب به یک رول کاغذ دیوار در اختیار شما بگذارد. یک رول واحد فقط دارای چهار متر و یازده و نیم سانتیمتر کاغذ دیواری‌ می باشد. این در حالیست که رول‌های ۲ برابر دارای هشت متر و بیست و سه سانتی‌متر کاغذ دیواری می باشند؛ پس چنان چه طول دیوار شما دو متر و هفتاد و پنج سانتی‌متر می باشد، شما تنها می‌توانید ۳ ردیف از یک رول کاغذ دیواری روی دیوار بگذارید.

انواع مختلف عرض کاغذ دیواری:

کاغذ دیواری های عرض های متفاوتی دارند. انواع اروپایی آنها دارای عرض ۵۲ سانتی‌متر است؛ در صورتی که رول کاغذ دیواری های آمریکایی عرض ۶۸٫۵ سانتی‌متر دارد، بنابر این شما می‌توانید مقدار زیادتری از دیوار را با یک رول کاغذ دیواری آمریکایی نسبت به یک رول کاغذ دیواری اروپایی بپوشانید.

چیز دیگر که قادر است روی کاغذ دیواری تاثیر گذار باشد، طرحی است که انتخاب می‌کنید. به شکل کلی ۲ نوع طرح برای کاغذ دیواری وجود دارد: طرح‌های مستقیم و صاف و طرح‌های منحنی شکل.
طرح‌های مستقیم و صاف طرح هایی هستند که راه راه عمودی و افقی که می بایست در بخش درزها تنظیم گردند و طرح‌های که به شکل منحنی هستند منحنی مثل طرح‌های گلدار و هندسی که باز هم می بایست در بخش درزها تنظیم گردند. این تنظیمات در بخش درزها به شکلی که دنباله طرح‌ها از ردیفی به ردیف دیگر رعایت شود، نیاز به متراژ زیادتری کاغذ دیواری دارد که در این زمینه و این که طرح انتخابی شما به چند متراژ اضافه احتیاج دارد، می بایست از فروشند کمک بگیرید.

بنابر این تا می توانید دیوارهای اتاق دقیق اندازه گیری کنید و موقع سفارش، آن ها را به همراه داشته باشید. در و پنجره ها را به یاد داشته باشید. حتی پیشنهاد می‌شود به همراه متراژ، طرحی ساده از فضا را روی کاغذ پیاده سازی کنید و به همراه داشته باشید. موقعی که متراژ لازم را برای کاغذ دیواری اندازه گیری می کنید، پیشنهاد می‌کنیم ۱ یا ۲ رول کاغذ دیواری اضافه از اندازه نیاز را خریداری کنید تا در صورت اشتباه در اندازه‌گیری یا خراب شدن بخشی از کاغذ دیواری بتوانید از آن مقدار اضافی استفاده نمایید.

 


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=197

برچسب ها

مطالب مشابه