Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

طراحی یک اتاق نشیمن

15 مارس 2019
14 views
بدون نظر

چگونه یک اتاق نشیمن خوب طراحی کنیم ؟

برای طراحی یک اتاق نشیمن خوب ، جذاب و زیبا نکات بسیاری وجود دارد که شما به عنوان طراح باید به آن ها توجه کنید و در طراحی آن ها را به کار ببرید. نخستین و ابتدایی ترین گام در طراحی یک اتاق نشیمن اسن است که بدانید که اتاق نشیمن خانه ی شما چه کاربردی دارد و به چه منظوری از آن استفاده می شود. کاربرد یک اتاق نشیمن باعث می شود شما بتوانید تصمیمات خود را درباره ی دکوراسیون اتاق نشیمن تان و به طور کلی خانه ی تان بگیرید. می توانید از وسایل مختلف برای دکوراسیون اتاق استفاده کنید. همچنین شما می توانید از تابلو ها و تصاویر متعدد در طراحی دکوراسیون خانه ی تان استفاده کنید. در این بخش تصمیم داریم برای شما سه راه کار جهت طراحی اتاق نشیمن تان ارائه بدیم.

طراحی یک اتاق نشیمن

 

راه کار اول:ابتدا کاربرد اتاق نشیمن منزل تان را تعیین کنید.

همانطور که گفته شد ابتدایی ترین و اولین راه برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن این است که کاربرد اتاق را مشخص کنید. برای این کار ابتدا بهتر مدتی را فکر کنید و کاربرد اصلی اتاق نشیمن را تعیین کنید. شما باید به چنین سوالاتی پاسخ دهید: آیا کودکانی دارید که نیاز به فصا برای بازی دارند؟ آیا شما در ماه مهمانی های زیادی را میزبانی می کنید؟ آیا اتاق نشیمن شما پنجره ی بزرگی و یک منظره ی فوق العاده دارد؟ پاسخ به این سوالات تاثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن تان دارد.

طراحی یک اتاق نشیمن

اگر اتاق نشیمن شما ی نقطه  ی مرکزی خاص مثل شومینه دارد ، سعی کنید محل نشستن را رو به روی آن قرار دهید تا همه ی افراد با نشستن در آن جا از فضای آن جا لذت کافی ببرند و از آن استفاده کنند.

اگر اتاق نشیمن شما نقطه ی مرکزی ندارد، سعی کنید یک نقطه ی جدید طراحی کنید. برای مثال شما می توانید یک دیوار را رنگ کنید و یا یک اثر هنری نصب کنید.

طراحی یک اتاق نشیمن

بعضی از اتاق های نشیمن آن قدر بزرگ هستند که می توان آ«ن ها را به دو قسمت تقسیم کرد. اگر کودکانی دارید که نیاز به فضایی برای بازی کردن دارند، یک قسمت از اتاق را به بازی آن ها اختصاص دهید. می توانید با استفاده از یک میز قهوه خوری یا یک کاناپه اتاق را به دو قسمت تقسیم کنید.

 

راه کار دوم: راه های ورودی اتاق کاملا واضح و مشخص باشند.

وسایل خانه را زیاد به ورودی اتاق نشیمن نزدیک نکنید زیرا این کار باعث می شود که مهمان های شما در پیدا کردن در ورودی دچار مشکل شوند. از قرار دادن گل و گیاه در کنار در نیز خودداری کنید زیرا باعث می شوند که در ورودی در قسمت پشت آن ها پنهان شود و پیدا کردن آن برای مهمان ها کمی گمراه کننده باشد.

 

راه کار سوم:آیا می توانید در اتاق راحت قدم بزنید یا خیر؟

قدم زدن راحت در اتاق بسیار مسئله ی مهمی است. وسایل را به گونه ای در اتاق بچینید که خودتان و مهمان های تان بتوانید کاملا در اتاق قدم بزنید و گفت و گو کنید و احساس راحتی کنید. باید بین وسایل اتاق مثل مبلمان با دیوار ، حدود سه فوت یا به عبارت دیگر ۹۱ سانیت متر فاصله باشد تا راحتی افراد در قدم زدن در اتاق تضمن شود.

وسایل اتاق را نباید جلوی در قرار دهید تا اختلالی در رفت و آمد ایجاد نشود.

اگر در اتاق نشیمن خانه ی شما دو در و یا بیشتر از دو در وجود دارد ، می توانید اتاق را به راحتی به دو بخش با کرابرد های مجزا تقسیم کنید.

 

راه کار چهارم : بر اساس اندازه ی اتاق ، شروع به طراحی دکوراسیون اتاق بکنید.

اگر اتاق نشیمن خانه ی شما اندازه ی نسبتا کوچکی دارد ، سعی کنید برای پر کردن آن از وسایلی استفاده کنید که نسبت اندازه ی آن ها با اندازه ی اتاق همخوانی داشته باشد. یعنی در اتاق کوچک وسایل کوچک قرار بدهید و در اتاق بزرگ وسایل بزرگ تر قرار بدهید.

همچنین در موراد از این دست شما می توانید از وسایلی استفاده کنید که داراری رنگ روشن هستند. رنگ روشن سبب می شود که فضا بزرگ تر از آن چه که هست نشان داده شود.

اگر در اتاق نشیمن کوچک تان ، می خواهی فضای بیشتری برای نشستن داشته باشید می توانید از تلفیقی از مبلمان و صندلی استفاده کنید. این کار باعث می شود که بتوانید در مواقع لوم صندلی ها را جا به جا کرده و فضا را در صورت لزوم تغییر بدهید.

تگر فضای زیادی در اتاق نشیمن دارید سعی کنید قسمتی از این فضا را خالی نگه دارید. خالی نگه داشتن بخشی از اتاق برای مهمانان خوشایند تر و دلگرم کننده تر است و فضای دل باز تری را در اختیار ان ها قرار می دهد. همیشه باید به این نکته توجه داشته باشیم که مهمان ها به دنبال فضای راحت هستند.

 


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=286

برچسب ها

مطالب مشابه