Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

طراحی حیاط

19 مارس 2019
336 views
بدون نظر

امروزه داشتن حیاط برای در هر خانه نعمت بزرگی است. با توجه به گران بودن زمین در جامعه ی امروزی و نبود زمین کافی در محل دلخواه نمی تواند یک حیاط داشته باشد و خانه های آپارتمانی رواج چشمگیری پیدا کرده است. همین مسئله سبب شده است که طراحی حیاط کمتر مورد توجه قرار بگیرد. حال ما سعی مان بر این است که با دادن نکات و یک سری از راه کار ها به افرادی که خانه های حیاط دار دارند می خواهیم نحوه ی طراحی حیاط را به آن ها بیاموزیم تا حیاطی زیبا تر و قشنگ تر داشته باشند.

طراحی حیاط

حیاط بر خلاف طراحی داخلی خانه همواره در معرض دید عموم قرار دارد و به غیر از مهمانان افرادی که در بیرون از خانه قرار دارند نیز می توانند آن را ببینند. بنابراین طراحی آن اهمیت بیشتری پیدا می کند و بیشتر باید مورد توجه قرار بگیرد. حال به بررسی چند نکته و راه کار برای افزودن زیبایی و جذابیت به حیاط ارائه شده است که رعایت ان ها به شما کمک می کند حیاط فوق العاده زیبایی برای خانه ی خود به ارمغان بیاورید.

طراحی حیاط

راه کار اول: از گل و گیاه در حیاط خود استفاده کنید.

استفاده از گل و گیاه می تواند در داشتن حیاطی زیبا کمک شایانی به شما بکند. از گل های زینتی و فصلی استفاده کنید. سعی کنید از گل هایی استفاده کنید که دارای رنگ های مختلف باشند تا زیبایی را دو چندان منعکس کنند. همچنین شما می توانید با استفاده از پیچک ، طرح های زیبایی را در حیاط خانه ی تان پیاده کنید. این گل و گیاهان را می توانید در ورودی ها خانه ی تان قرار دهید تا توجه همه را به خود جلب کنند.

طراحی حیاط

راه کار دوم: از حوض و یا آب نما استفاده کنید.

استفاده از حوض و آب نما راهکار دیگری است که طراحان دکوراسیون برای زیبایی حیاط خانه پیشنهاد می دهند. داشتن حوض فوق العاده جذاب است. در صورتی که بتوانید یک آب نمای زیبا در وسط حیاط داشته باشید این زیبایی دو چندان نیز می شود. به این نکته توجه داشته باشید که حوض را همیشه تمیز کنید و از آب تمیز در آن استفاده کنید. عدم رعایت حوض می تواند ظاهر حیاط را فوق العاده زشت و بی روح کند.

 

راه کار سوم: حیاط باید از روشنایی کافی برخوردار باشد.

نور  کافی در حیاط یک نکته ی کلیدی دیگر است که باید مورد توجه طراحان قرار بگیرد. استفاده از لامپ های رنگارنگ و با طرح های مختلف می تواند جلوه ی زیبایی به حیاط به ویژه در هنگام تاریکی و شب ها بدهد. نور کافی تضمین کننده ی جذابیت حیاط شما است. از لامپ های جدید و کم مضرف تر استفاده کنید تا هزینه های شما کمی کاهش نیز پیدا کنند.

طراحی حیاط

راه کار چهارم: از آلاچیق در حیاط تان استفاده کنید.

استفاده از آلاچیق با یک طرح زیبا فوق العاده جذاب است. آلاچیق استفاده های فراوانی دارد. می توانید از آلاچیق در مواقع بارش باران استفاده کنید و از فضای حیاط تان لذت ببرید. همچنین می توانید به جای الاچیق از یک اتاقک کوچک استفاده کنید. می توانید در این اتاقک سیستم سرمایشی و گرمایشی استفاده کنید تا بتوانید در فصول سرد و گرم سال بیشتر مورد استفاده قرار بدهید.

 

راه کار پنجم: پارکینگ

پارکینگ بخش مهمی از حیاط یک خانه را تشکیل می دهد. محل تاسیس پارکینگ تاثیر زیادی در میزان زیبایی و جذابیت یک خانه دارد. صاحب خانه باید سعی کند پارکینگ را طوری قرار دهد که خللی در زیبایی حیاط ایجاد نکند. بهترین محل برای پارکینگ این است که در گوشه ای از حیاط قرار داده شود تا تاثیر سوء کمتری بر زیبایی حیاط خانه بگذارد. وجود پارکینگ در قسمت میانی حیاط باعث می شود که وسیله ی نقلیه ی شما از وسط حیاط عبور کرده و ممکن است این عبور ، خسارت هایی به وسایل موجود در حیاط ، آسیب به گیاهان موجود در حیاط و آسیب های فیزیکی دیگر شود. بنابراین بهترین کار این است که پارکینگ منزل خود را در گوشه ای از حیاط قرار دهید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

به طور کلی حیاط یک منزل می تواند نشانی از درون خانه باشد. یک حیاط زیبا می تواند نمایان گر یک خانه با طراحی داخلی زیبا باشد. پس توجه به آن در تغییر نگرش نسبت به درون خانه بسیار تاثیر گذار است.


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=320

برچسب ها

مطالب مشابه