Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

راهکارهایی در طراحی اتاق بچه

12 مارس 2019
6 views
بدون نظر

چگونه دکوراسیون اتاق بچه های خود را زیبا و جذاب کنیم ؟

همانطور که شما ، به عنوان یک فرد بالغ و بزرگسال دوست دارید که فضای خانه و اتاق های مختلف آن دارای دکوراسیون فوق العاده و زیبا باشند ، کودکان نیز چنین خواسته و تمایلی دارند. این یک خواسته ی معقول و منطقی از طرف کودک است که اتاقی با دکوراسیونی خاص و زیبا داشته باشد. کودکان با داشتن یک اتاق با طراحی دکوراسیون خوب ، احساس خوشحالی می کنند. علاوه بر این ، جذاب بودن اتاق برای کودک سبب می شود کودک از اتاق خسته نشود و برای مطالعه و بازی کردن و یا استراحت کردن در آن هیچ گونه مشکلی نداشته باشد. شاید وقتی اسم دکوراسیون به گوش تان بخورد، احساس کنید که باید هزینه ی زیادی نیز برای آن صرف کنید اما باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستد. شما می توانید با هزینه های کم و با یک سری راه کار ساده به آسانی وضعیت دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید و خانه را به محلی دلنشین برای خود و اعضای خانواده ی تان تبدیل کنید.

در این قسمت چند راه کار برای داشتن اتاق کودک جذاب تر برای شما خوانندگان فراهم شده است.

راهکارهایی در طراحی اتاق بچه

راه کار اول: بودجه و پول خود را مدیریت کنید و برای آن برنامه ریزی کنید:

نخستین گام برای انجام این کار این است که بدانید چه مقدار پول دارید و مهم تر از آن این است که بدانید چه مقدار از پولی که دارید را می خواهید صرف این کار بکنید. شما باید بدانید به چه وسایلی برای اجرای دکوراسیون جدید نیاز دارید. این کار باعث می شود که برآورد هزینه ها به سادگی  صورت بگیرد. برآورد هزینه ها شما را از اسراف و پرداخت های بی مورد دور می کند. بنابراین اولین و یکی از مهم ترین گام ها در طراحی دکوراسیون به ویژه طراحی دکوراسیون اتاق کودک این است که شما به مسائل مالی و اقتصادی بیندیشید.

راه کار دوم: به مسائل کوتاه مدت و بلند مدت فکر کنید.

راهکارهایی در طراحی اتاق بچه

در طراحی دکوراسیون ، شما باید از کودکان تان نظر بخواهید. آن ها احتمالا برای اتاق شان ایده ها و نظرات جذابی داشته باشند. اما شما باید به این مسئله توجه داشته باشید که ممکن است دکوراسیون با گذشت زمان به تغییراتی نیاز داشته باشد. به عنوان مثال دختر بچه های پنج یا شش ساله از نقاشی های با طرح پرنسس در اتاق شان استقبال می کنند اما والدین باید به اسن مسئله توجه کنند که آن ها قرار نیست همیشه بچه بمانند و چند سال دیگر به یک دکوراسیون تازه برای اتاق نیاز است. بنابراین باید دکوراسیون طوری انتخالب شود که با گذشت زمان تغییرات کم تری داشته باشد و نیاز به تغییرات و صرف هزینه ی کم تری باشد. به طور کلی این مسئله بیشتر درباره ی کودکان و نوجوانان صداق است.

راه کار سوم: یک تم برای اتاق انتخاب کنید.

شما می توانید برای اتاق تان یک تم  انتخاب کنید. تم شامل رنگ اصلی و پس زمینه می شود. ابتدا یک رنگ اصلی برای اتاق اتخاب کنید و سپس متناسب با آن سایر وسایل موجود در اتاق، از قبیل اسباب بازی ، تخت خواب ، پرده ها و …. را انتخاب کنید.

راهکارهایی در طراحی اتاق بچه

 

راه کار چهارم: در طراحی دکوراسیون با کودکان تان کار کنید.

اگر می خواهید فضای فوق العاده ای برای کوک خود در اتاقش فراهم کنید از وی درباره ی اتاقش سوال بپرسید و تا جایی که ممکن است طرح های وی را در اتاق پیاده کنید. برای پیاده کردن کار ها از وی کمک بخواهید و کار های اتاق را با همکاری یکدیگر انجام دهید. در خرید وسایل خانه نیز نظر او را جویا شوید و در صورت امکان آن را پیاده کنید. به آن ها قدرت انتخاب بدهید. این کار در آینده ی آن ها بسیار تاثیر گذار است.

 

 


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=255

برچسب ها

مطالب مشابه