Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

دکوراسیون اتاق غذا خوری

9 مارس 2019
13 views
بدون نظر

 

هنگامی که شما به تزئین و دکوراسیون   یک اتاق ناهار خوری فکر می کنید، شاید اولین و ساده ترین چیزی که به ذهن شما برسد تزیین میز ها و  صندلی ها و بشقاب ها و ظروف باشد. اما باید بگوییم که این نکته را هیچ وقت از ذهن خود پاک نکنید که دیوارها بخش مهمی از اتاق غذاخوری هستند و نقش فوق العاده ای در تنظیم فضای اتاق دارند. بنابراین توجه به آن ها باید جزو اولویت های شما باشد. بنابراین اولین گام در تصمیم‌گیری برای دکوراسیون و تزئینات اتاق غذا خوری انتخاب رنگ مناسب برای فضای اتاق است. نقاشی و رنگ آمیزی درست فضا و دیوار های اتاق غذا خوری سبب می شود که نور در اتاق نمود بیشتری پیدا کرده و فضای جذاب تر و دل چسب تری را شاهد باشیم.

دکوراسیون اتاق غذا خوری

حال می خواهیم بدانیم که چگونه می توان فضا و دکوراسیون دیوار های اتاق غذا خوری را تغییر داد؟

همواره این نکته را مد نظر داشته باشید که شما می توانید برای این کار انتخاب های گوناگون و متنوعی را پیش روی خود ببینید . برخی از مهم ترین سبک هایی که در اتاق غذا خوری مورد استفاده قرار گرفته اند و در بین مردم نیز از محبوبیت خاصی بر خوردارند عبارت اند از : رسمی ، سنتی ، روستایی و مدرن.

برای دیوار های اتاق یک نقطه اصلی انتخاب کنید.

دکوراسیون یک اتاق باید به گونه ای باشد که وقتی در اتاق قدم می گذارید توجه شما را به خود جلب کند. برای این کار شما باید از نقاط اصلی اتاق استفاده کنید . بنابریان انتخاب نقطه ی اصلی اتاق یا عبارت دیگر کانون اتاق نخستین گام در طراحی دکوراسیونن است. اگر در اتاق غذا خوری منزل تان ، نقطه ی کانونی و اصلی ندارید ، می توانید برای ساختن یک نقطه ی کانونی از چند ظرف شیشه ای یا چینی استفاده کنید و آن ها را در قسمت نمای یکی از دیوار های اتاق قرار دهید. راه دوم برای ساختن یک نقطه ی اصلی یا کانونی استفاده از کاغذ دیواری است که می تواند روش بسیار مناسب و نسبتا به صرفه ای باشد.

دکوراسیون اتاق غذا خوری

تصمیم بگیرید که چه استفاده ای می خواهید از اتاق داشته باشید؟

بعضی از مردم از اتاق غذا خوری منزل خود فقط در مواقعی استفاده می کنند که مهمان های رسمی داشته باشند اما دسته ی دیگر از اتاق غذا خوری به طور مرتب و روزانه استفاده می کنند و کمتر به آن جنبه ی رسمی می دهند . بنابراین شما باید برنامه ی استفاده و نیز جو حاکم بر اتاق غذا خوری را مشخص کنید.

برای مثال ، اگر شما مرتبا مهمانی های مختلف در خانه ی خود می گیرید و در ماه چند بار میزبان مهمان های تان هستید باید سعی کنید فضایی گرم و صمیمیانه برای آن ها به وجود بیاورید تا آن ها از بودن در خانه ی شما احساس خستگی و زدگی نکنند. برای این کار شما می توانید از چند قاب عکس خانوادگی استفاده کنید و آن ها را در اتاق بر روی دیوار نصب کنید.


لینک کوتاه مطلب

https://jeneral.ir/?p=200

برچسب ها

مطالب مشابه